0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

دسترسی مایکروسافت به هک شدن حساب‌‌های Outlook

دسته بندی :فناوری اطلاعات 24 فروردین 1398 ام‌سینام 539
دسترسی مایکروسافت به هک شدن حساب‌ های Outlook

مایکروسافت برخی از کاربران Outlook را مطلع کرده است که یک هکر توانست ماه‌ها، امسال برای دسترسی به حسابها دسترسی پیدا کند. غول نرم‌افزار متوجه شد که اعتبار عامل پشتیبانی برای سرویس پست الکترونیکی خود به خطر افتاده است، که اجازه دسترسی غیرمجاز به برخی از حسابها را بین 1 ژانویه و 28 مارس 2019 فراهم می‌کند. کمپانی بزرگ مایکروسافت می‌گوید هکرها می‌توانند آدرس های ایمیل، نام پوشه ها و خطوط موضوع را مشاهده کنند.

در حال حاضر مشخص نیست که چند نفر از این نقض شده‌اند، یا چه کسانی در دسترسی به حساب های ایمیل Outlook دخالت داشته اند. “اطلاعات ما نشان می دهد که اطلاعات مرتبط با حساب (اما نه محتوای ایمیل) دیده می‌شود، اما شرکت مایکروسافت هیچ نشانه‌ای از این که چرا این اطلاعات مشاهده شده یا چگونگی استفاده از آنها دیده شده است، نمی گوید”.

دسترسی مایکروسافت به حساب‌‌های Outlook

خوشبختانه هکرها موفق به سرقت اطلاعات ورود به حساب‌های کاربری و اطلاعات شخصی نشده‌اند، اما کمپانی مایکروسافت از این کاربران درخواست کرده است تا جهت اطمینان رمز عبور ایمیل‌های خود را تغییر دهند. در حال حاضر این موضوع باعث نگرانی مایکروسافت شده است.

زیرا دلیل اصلی به وجود آمدن این مشکل و عاملین آن مشخص نیستند و ممکن است این موضوع مجددا تکرار شود. البته باید در نظر داشته باشید که از نظر امنیتی شرکت مایکروسافت یکی از قدرتمند ترین شرکت‌های جهان به شمار می‌رود و امن ترین سرویس ایمیل را در اختیار دارد و این موضوع یکی از موارد نادر به شمار می‌رود.

شرکت مایکروسافت این نقض را در یک بیانیه به The Verge تایید کرد، اما این شرکت دقیقا مشخص نیست که چگونه بسیاری از حساب‌ها تحت تاثیر قرار گرفته‌اند. یک سخنگوی مایکروسافت میگوید: “ما این طرح را که در یک زیر مجموعه محدود از حسابهای مصرف کننده تحت تاثیر قرار گرفته بود، با غیرفعال کردن اعتبارهای آسیب دیده و مسدود کردن دسترسی مجرمان، مورد توجه قرار دادیم.”

ترجمه و گردآوری : توسط تیم اِم‌سینام مگ

مطالب زیر را حتما بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0