0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

گوگل با ویژگی نمای فراگیر تجربه‌ای کامل‌تر از دنیای واقعی

دسته بندی :تکنولوژی, فناوری اطلاعات 24 اردیبهشت 1401 ام‌سینام 954
گوگل با ویژگی نمای فراگیر

گوگل با ویژگی نمای فراگیر ویژگی «نمای فراگیر» (Immersive View) به‌نوعی همان ویژگی «نمای خیابان» (Street View) اما در آسمان است و به کاربر امکان می‌دهد که از بالا به یک مکان نگاه کند تا حس آشنایی با محیط را کسب کند و سپس به سطح خیابان برود و تا نقاط خاصی را که احتمالا می‌خواهد مراجعه کند، ببیند.

«گوگل مپ» (Google Maps) اطلاعات شلوغی و ترافیک زنده‌ی خود را در این بخش تازه هم پوشش می‌دهد، بنابراین کاربران به هر پارک، گوشه‌ی خیابان یا نقطه‌ی ساحلی که نگاه کنند، یک نگاه واقعیت شبه-افزوده را خواهند داشت.

تصاویر نمای فراگیر گوگل مپ، همگی توسط رایانه تولید شده‌اند و ترکیبی از عکس‌های ماهواره‌ای گوگل و عکس‌های نمای خیابان آن هستند. همان‌طور که در میان آن‌ها حرکت می‌کنید، به‌نظر می رسد که در حال انجام یک بازی ویدیویی با گرافیک متوسط ​​در دنیای واقعی با مقیاس دقیق هستید.

«لیز رید» (Liz Reid) معاون مهندسی گوگل گفت: «ما می‌توانیم آن‌ها (داده‌های ماهواره‌ای و نمای خیابان) را با هم ترکیب کنیم، تا بتوانیم دریابیم که برای نمونه این ارتفاعات، ساختمان‌ها هستند. بدین ترتیب می‌توانیم آن را با نمای خیابان و با نمای هوایی ترکیب کنیم تا چیزی بسازیم که خیلی بیشتر این احساس را می‌دهد که شما در آنجا قرار دارید.»

 

پشتیبانی نکردن سیستم عامل IOS از پیکسل واچ گوگل

 

گوگل همچنین با توسعه‌دهندگان روی برنامه‌هایی کار می‌کند که به کاربران کمک می‌کنند مکانی برای پارک اسکوتر خود پیدا کنید، یا به‌درستی به استادیوم‌ها مسیریابی کنند، یا حتی بازی‌های واقعیت افزوده را در دنیای واقعی انجام دهند.

گوگل مپ حالا واقعا دیگر فقط یک برنامه برای رفتن از مکانی به مکان دیگر نیست. این مجموعه به‌طور فزاینده‌ای در حال تبدیل شدن به یک نسخه‌ی دیجیتالی شده از دنیای واقعی است، که با بزرگ‌تر شدن واقعیت افزوده و با تغییر تمرکز گوگل از پیمایش در وب به پیشمایش در زمین، می‌تواند پیامدهای بزرگی داشته باشد. و به طور خاص با نمای فراگیر یا همه جانبه، مشخص می‌شود که این شرکت با داده‌هایی که در اختیار دارد چه کارهای بزرگی می‌تواند انجام دهد.

 

تاکسی هوایی ولوکوپتر به زودی در آسمان سنگاپور به پرواز درمی‌آید

 

عکس‌ها: نمایی از ویژگی جدید نمای فراگیر گوگل مپ در شهر لندن
Credit: Google

منبع: The Verge

مطالب زیر را حتما بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0